FANDOM


MFHF Arkmarken Monthly Cup February 2018
MFHF February 2018
Tournament details
Host country New flag for Arkmarken Arkmarken
Dates February 2018
Teams
Venue(s)
  • Sonera Stadium, Helsinki
  • Veritas Stadium, Tukru
Final positions
Champions Gold medal blank TBA
Runner-up Silver medal blank TBA
Third place Bronze medal blank TBA
Fourth place TBA
Tournament statistics
Matches played TBA
Goals scored TBA
Prev. Next
MFHF Arkmarken Monthly Cup February 2018 is the first MFHF Monthly Cup and is held in Arkmarken. There are 2 stadiums chosen for this event; Sonera Stadium, Helsinki and Veritas Stadium, Turku.

If you join with a nation not in MFHF, you will automatically join MFHF.

Participants (16/16) (FULL)

Stadiums

Helsinki Map
Sonera Stadium
Sonera Stadium

10.300
MFHF February 2018 Stadiums
Turku
Veritas Stadium
Veritas Stadium

9.000

Group Stage

Group A

Pos Team Pld W D L GF GA GD Pts Qualification
1 Gralician 3 Gralician Federation 3 2 1 0 7 1 +6 7 Advance to knockout stage
2 New flag for Arkmarken Arkmarken 3 2 0 1 4 3 +1 6
3 Apollo Union Apollo Union 3 1 0 2 2 7 -5 3 -
4 AtlantaRepublic Atlanta Republic 3 0 1 2 3 5 -2 1
Round 1 - 1 February 2018

New flag for Arkmarken Arkmarken 2 - 1 AtlantaRepublic Atlanta Republic

Apollo Union Apollo Union 0 - 4 Gralician 3 Gralician Federation

Round 2 - 5 February 2018

New flag for Arkmarken Arkmarken 2 - 0 Apollo Union Apollo Union

AtlantaRepublic Atlanta Republic 1 - 1 Gralician 3 Gralician Federation

Round 3 - 9 February 2018

Gralician 3 Gralician Federation 2 - 0 New flag for Arkmarken Arkmarken

AtlantaRepublic Atlanta Republic 1 - 2 Apollo Union Apollo Union

Group B

Pos Team Pld W D L GF GA GD Pts Qualification
1 Flag of Austranland Empire Austranland 3 1 2 0 5 2 +3 5 Advance to knockout stage
2 Danubia4 Danubian Federation 3 1 1 1 3 2 +1 4
3 Slavic Confederation Flag Slavia 3 1 1 1 2 3 -1 4 -
4 Rhinea Flag Rhinea 3 1 0 2 2 5 -3 3
Round 1 - 2 February 2018

Rhinea Flag Rhinea 1 - 2 Slavic Confederation Flag Slavia

Flag of Austranland Empire Austranland 1 - 1 Danubia4 Danubian Federation

Round 2 - 6 February 2018

Rhinea Flag Rhinea 0 - 3 Flag of Austranland Empire Austranland

Slavic Confederation Flag Slavia 0 - 2 Danubia4 Danubian Federation

Round 3 - 10 February 2018

Danubia4 Danubian Federation 0 - 1 Rhinea Flag Rhinea

Slavic Confederation Flag Slavia 0 - 0 Flag of Austranland Empire Austranland

Group C

Pos Team Pld W D L GF GA GD Pts Qualification
1 Flag of the United Great Lakes United Great Lakes 3 2 1 0 5 2 +3 7 Advance to knockout stage
2 Warsawia Flag Warsawia 3 1 1 1 5 4 +1 4
3 Western Flag by CJets Western Republic 3 0 2 1 2 4 -2 2 -
4 Flag of ALboran Alboran 3 0 2 1 3 5 -2 2
Round 1 - 3 February 2018

Western Flag by CJets Western Republic 1 - 1 Flag of ALboran Alboran

Warsawia Flag Warsawia 1 - 2 Flag of the United Great Lakes United Great Lakes

Round 2 - 7 February 2018

Western Flag by CJets Western Republic 1 - 1 Warsawia Flag Warsawia

Flag of ALboran Alboran 1 - 1 Flag of the United Great Lakes United Great Lakes

Round 3 - 11 February 2018

Flag of the United Great Lakes United Great Lakes 2 - 0 Western Flag by CJets Western Republic

Flag of ALboran Alboran 1 - 3 Warsawia Flag Warsawia

Group D

Pos Team Pld W D L GF GA GD Pts Qualification
1 Scotland-IrelandMSC Flag Scotland-Ireland 3 3 0 0 7 2 +5 9 Advance to knockout stage
2 Flag of Francoisa Francoisa 3 1 0 2 4 5 -1 3
3 Fyorr-Flag Fyorr 3 1 0 2 2 4 -2 3 -
4 Biscasia Biscasia 3 1 0 2 4 6 -2 3
Round 1 - 4 February 2018

Flag of Francoisa Francoisa 0 - 2 Fyorr-Flag Fyorr

Biscasia Biscasia 1 - 3 Scotland-IrelandMSC Flag Scotland-Ireland

Round 2 - 8 February 2018

Flag of Francoisa Francoisa 3 - 0 Biscasia Biscasia

Fyorr-Flag Fyorr 0 - 1 Scotland-IrelandMSC Flag Scotland-Ireland

Round 3 - 12 February 2018

Scotland-IrelandMSC Flag Scotland-Ireland 3 - 1 Flag of Francoisa Francoisa

Fyorr-Flag Fyorr 0 - 3 Biscasia Biscasia

Knockout Stages

  Quarter-Finals (13 & 14 February) Semi-Finals (15 & 16 February) Finals (18 February)
                           
  A1  Gralician 3 Gralician Federation 1  
B2  Danubia4 Danubian Federation 3  
  B2  Danubia4 Danubian Federation 2  
  C1  Flag of the United Great Lakes United Great Lakes 3  
C1  Flag of the United Great Lakes United Great Lakes 3
  D2  Flag of Francoisa Francoisa 1  
    C1  Flag of the United Great Lakes United Great Lakes 1
  A2  New flag for Arkmarken Arkmarken 2
  B1  Flag of Austranland Empire Austranland 0  
A2  New flag for Arkmarken Arkmarken 3  
  A2  New flag for Arkmarken Arkmarken 2 Third Place Finals (17 February)
  D1  Scotland-IrelandMSC Flag Scotland-Ireland 0  
D1  Scotland-IrelandMSC Flag Scotland-Ireland 1 B2  Danubia4 Danubian Federation 2
  C2  Warsawia Flag Warsawia 0   D1  Scotland-IrelandMSC Flag Scotland-Ireland 0